Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Cefalotus - krótki opis uprawy

Oświetlenie

Rośliny te są wbrew pozorom dość tolerancyjne na ilość otrzymywanego światła. W półcieniu, czy też mocno rozproszonym świetle, po prostu nam się nie wybarwią i będą produkować nieco mniej dzbanków. Polecamy jednak maksymalnie oświetlone stanowisko, w domowych warunkach południowy lub wschodnie okno - wtedy będziemy mogli ujrzeć piękno naszych wybarwionych roślin w pełnej krasie.  Oczywiście, możemy również sztucznie doświetlać nasze cefalotusy.

Podlewanie

Nie ulega wątpliwości, że trzeba nabyć trochę "wyczucia" w podlewaniu cefalotusów. Ogólnie rzecz ujmując, podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre (z wyjątkiem największych upałów). Naszym zdaniem najłatwiejszym wariantem uprawy (choć nie jedynym), jest zastosowanie dość wysokiej doniczki i mocno przepuszczalnego podłoża (nawet 70% piasku bądź perlitu) i trzymanie stałego poziomu wody w podstawce (dostosowanego do wysokości doniczki).

Wilgotność powietrza

Cefalotusy są dość podatne na choroby związane z grzybem, dlatego też polecamy uprawiać je w zwykłej, nawet pokojowej wilgotności, najlepiej nieprzekraczającej  80%.

Temperatura

Wytrzymują dość duży zakres, przyjmujemy, żeby w lato temperatura ich otoczenia nie przekraczała 35 C, a w zimę nie spadała najlepiej poniżej 0 C. Ponadto bardzo dobrze, jeśli w sezonie roślina będzie miała w nocy spadki temperatury o kilka stopni C.

 Utricularia (krótki opis najłatwiejszych w uprawie gatunków):

Podlewanie

Jak sama nazwa wskazuje - pływacze lubią bardzo obfite podlewanie. Możemy utrzymywać poziom wody nawet na równi z wysokością doniczki - po prostu ma być cały czas mokro.

Oświetlenie

Bardzo dobry będzie jasny parapet - południowy lub wschodni, ale te pływacze poradzą sobie nawet w mniej nasłonecznionym miejscu.

 

 

Pamiętaj, że kolekcjonerskie rośliny wysyłamy bez podłoża oraz bez doniczki (znajdziesz je w dziale "akcesoria").

Początkujące osoby zapraszamy do kącika amatora.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl