Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

 

Polowanie
Narzędziem do chwytania ofiar są włoskowate gruczoły, które pokrywają powierzchnię liścia. Wydzielają one kleistą, lepką substancję, która przypomina krople rosy. Ofiara przykleja się do liścia, poruszone włoski zaginają się wokół niej i całkowicie unicestwiają. Strawioną ofiarę usuwa wiatr, bądź deszcz, ewentualnie po prostu spada na ziemię.

Podlewanie, wilgotność powietrza
Podlewamy przez podsiąkanie - wodę lejemy do podstawki i utrzymujemy na stałym poziomie około 2cm (dostosowujemy do rozmiarów doniczki), zapewniamy cały czas wilgotne podłoże. Wilgotność powietrza nie jest znacząco istotna, jak najbardziej odpowiednia będzie w granicach 40-60%, czyli "wilgotność pokojowa".

Powinniśmy używać wody destylowanej, wody z filtra odwróconej osmozy, deszczówki lub ewentualnie przegotowanej i odstanej wody z kranu.

Oświetlenie
Aby nabrać wyrazistych barw potrzebują dużo światła, dlatego najbardziej odpowiednie będzie południowe lub wschodnie okno. Przy mniejszym dostępie światła rośliny powinny rosnąć, lecz bez wątpienia nie będą tak bardzo atrakcyjne, tak jak wtedy, kiedy uprawialibyśmy je w pełnym słońcu.

Podłoże
Roślina wymaga wysokiej jakości czysty, kwaśny torf.

Temperatura
Doskonale radzą sobie w temperaturze 15-30C. Krótkotrwałe nieco niższe lub wyższe temperatury nie powinny mieć negatywnego wpływu na rozwój rośliny.

 

Pamiętaj, że kolekcjonerskie rośliny wysyłamy bez podłoża oraz bez doniczki (znajdziesz je w dziale "akcesoria").

Początkujące osoby zapraszamy do kącika amatora.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl