Skontaktuj się z nami już teraz!

Skontaktuj się!
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Występowanie
Sarracenie rosną w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Wyjątkiem jest kapturnica purpurowa, która występuje na północy i zachodzie kraju oraz w Kanadzie.

Oświetlenie
Zapewniamy stanowisko z dostępem do dużej ilości światła przez przynajmniej 12h dziennie - naturalnego, bądź specjalistycznego sztucznego o dość dużej mocy. Kiedy umieścimy roślinę w mocno nasłonecznionym punkcie, ta odwdzięczy się pięknym wybarwieniem. Zalecamy południowy, ew. wschodni parapet. Od wiosny do jesieni idealnym miejscem uprawy będzie całą dobę dwór. Kiedy nasza roślina zacznie wypuszczać płaskie liście, oznacza to, że powinniśmy zapewnić jej więcej światła.

Podlewanie, wilgotność powietrza
Podlewamy przez podsiąkanie - wodę lejemy do podstawki i utrzymujemy na stałym poziomie około 2cm (dostosowujemy do rozmiarów doniczki), zapewniamy cały czas wilgotne podłoże. Wilgotność powietrza nie jest znacząco istotna, sarracenie tolerują zarówno zarówno niską, jak i wysoką, najbardziej odpowiednia będzie jednak w granicach 40-60%, czyli "wilgotność pokojowa".

Powinniśmy używać wody destylowanej, wody z filtra odwróconej osmozy, deszczówki lub ewentualnie przegotowanej i odstanej wody z kranu.

Podłoże
Najbardziej odpowiednie będzie zbliżone do tego, w którym kapturnice rosną w naturze, dlatego zalecamy mieszankę torfu z piaskiem 1:1. Należy jednak pamiętać, że sarracenie to rośliny łatwe w uprawie i można uprawiać je z powodzeniem nawet w samym torfie.

Temperatura
Kapturnice dobrze rosną w szerokim zakresie temperatur. Świetnie poradzą sobie w temperaturze od 10 do nawet 35C, jednak jeśli mamy odpowiednie warunki, optymalne jest 20C.

Nieco inaczej powinniśmy potraktować nasze rośliny podczas okresu spoczynku, który przypada zazwyczaj pod koniec jesieni aż do wczesnej wiosny. W tym czasie temperatura powinna oscylować w zakresie 0-15C, jednocześnie ograniczamy podlewanie i dostęp światła. Ogólnie rzecz ujmując, ma to na celu zbliżenie warunków do naturalnych, obecnej również w miejscu występowania sarraceni chłodnej zimy. Brak zimowania nie ma zazwyczaj bezpośredniego wpływu na śmierć danego osobnika, lecz jego zapewnienie gwarantuje idealną formę rośliny przez cały sezon.

Sarracenia 'Purple Haze' Sarracenia 'Purple Haze'
Cena: 42,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Sarracenia psittacina Sarracenia psittacina
Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Sarracenia 'Fiona' Sarracenia 'Fiona'
Cena: 40,00 zł
zobacz więcej
Sarracenia 'Ewelina' Sarracenia 'Ewelina'
Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Sarracenia 'Sylwia' Sarracenia 'Sylwia'
Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Sarracenia 'Scarlet Belle' Sarracenia 'Scarlet Belle'
Cena: 28,00 zł
szt.
zobacz więcej
Sarracenia 'Tygo' Sarracenia 'Tygo'
Cena: 26,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Sarracenia 'Eva' Sarracenia 'Eva'
Cena: 24,99 zł
zobacz więcej
Sarracenia 'Velvet' Sarracenia 'Velvet'
Cena: 24,00 zł
zobacz więcej
Sarracenia 'Smoorie' Sarracenia 'Smoorie'
Cena: 22,99 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl